Menu

Dame holdside

Velkommen til Kvindeafdelingen i OKS

Ønsker du at forene den seriøse og ambitiøse tilgang til fodbolden med det sociale og fantastiske fællesskab, så synes vi at du er landet det helt rette sted. 

Vi har gang i noget rigtig spændende i kvindeafdelingen, hvor der er en konstant udvikling og hvor vi hele tiden lægger yderligere på vores ambitioner om at kvindefodbolden skal blomstre i OKS. Derfor er det også fedt, at vi her i foråret kan tilbyde vores spillere fodbold i samtlige af de fire fynske rækker, Albaniserien, Serie 1, Serie 2 og Serie 3 - og så må vi se hvad næste skridt bliver i den udvikling. 

I OKS spiller vi fodbold på højest mulige niveau uden at gå på kompromis med vores grundlæggende værdier om at dyrke det fede fodboldmiljø, hvor der er plads til alle uanset niveau og hvor fodbolden skal være et samlingspunkt, hvori vi kan dyrke det sociale og fællesskabet.

Her på siden kan du bl.a. finde træningstider, kampe og andre aktiviteter via kalenderen i kolonnen i højre side. Du kan ligeledes finde kontaktoplysninger på de trænere, der har ansvaret for holdet. Skriv eller ring til dem, hvis du har mod på og lyst til at prøve at komme til en træning, så skal de nok hjælpe dig godt i gang. Husk du altid er velkommen til at træne nogle gange før du beslutter om du vil meldes ind, som ligeledes kan gøres via siden her.

I sommerperioden træner vi følgende dage på klubbens bane 2:
Mandag kl. 18.00 - 19.30
Onsdag kl. 18.00 - 19.30
(Omklædningsrum 4 & 5 kan benyttes til omklædning og bad) 


Vi glæder os til at se dig på OKSon Park.

Holdets stab

Holdleder
profil
Ann-Louise Findsen
Fysioterapeut
profil
Henrik-Christian Andersen
Træner
profil
Emil Nelander Schmidt
Cheftræner
profil
Steffen Juhl
Cheftræner
profil
Carsten Hansen
Assistenttræner
profil
William Søberg Pini
Målmandstræner
profil
Janni Rasmussen

KampprogramKvinde Albaniserien - Forår 2024 • Pulje 1

April 2024

Odense Q
1 - 3
livescore
Ude
Marienlystcentret

OKS

OKS
3 - 2
livescore
Hjemme
OKSON-Park

Fortuna Svendborg/Oure FA

Nr. Lyndelse / Søby F.C.
1 - 5
livescore
Ude
Carl Nielsen Hallen

OKS
Maj 2024

OKS
3. maj
Kl. 18.45
Hjemme
OKSON-Park

MG & BK

Kildemosens BK
10. maj
Kl. 18.45
Ude
Kildemosens anlæg

OKS

OKS
26. maj
Kl. 11.00
Hjemme
OKSON-Park

F16
Juni 2024

Bolbro G & IF
1. jun
Kl. 15.00
Ude
Bolbro-Parken

OKS

DSIO
23. jun
Kl. 13.00
Ude
Enghaveskolen (Fyn)

OKS

KampprogramKvinde S1 - Forår 2024 • Pulje 1

April 2024

FC Odense
3 - 2
livescore
Ude
Svanereden

OKS
Maj 2024

OKS
5. maj
Kl. 13.00
Hjemme
OKSON-Park

Kildemosens BK

Strib IF
12. maj
Kl. 15.30
Ude
Strib fritids- & aktivitetscenter

OKS

OKS
26. maj
Kl. 13.00
Hjemme
OKSON-Park

SFF 2015
Juni 2024

Stige Boldklub 2017
1. jun
Kl. 13.00
Ude
Hauge Gruppen Arena

OKS

OKS
15. jun
Kl. 10.00
Hjemme
OKSON-Park

Tårup IF

Dalum/Næsby (1)
23. jun
Kl. 14.00
Ude
Rema 1000 Park - Dalum

OKS

KampprogramKvinde S2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 1

April 2024

OKS
UHT
Hjemme
OKSON-Park

Bogense G & IF

Skamby BK
5 - 4
livescore
Ude
Skamby Stadion

OKS

OKS
30. apr
Kl. 18.30
Hjemme
OKSON-Park

NØFF
Maj 2024

B1913
12. maj
Kl. 14.00
Ude
Campus Road

OKS
Juni 2024

F16
7. jun
Kl. 18.00
Ude
Stenstrup Sportsplads

OKS

Søhus Stige
18. jun
Kl. 19.00
Ude
Rema 1000 Søhus Kunstofbane

OKS

KampprogramGjensidige Kvindepokalen 2024/25 • Pulje 1

KampprogramAlbani Pokalen Kvinder 2024 • Pulje 1

April 2024

MG & BK (2)
HHT
Ude
MG & BK.s anlæg

OKS
Maj 2024

Stige Boldklub 2017
8. maj
Kl. 18.15
Ude
Hauge Gruppen Arena

OKS

KampprogramKvinde S3 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 1

April 2024

Hesselager Fodbold
UHT
Ude
Hesselager Stadion

OKS
Maj 2024

FC Kurant / Tåsinge
7. maj
Kl. 18.30
Ude
Nyborgvej Stadion

OKS

BK Vestfyn
12. maj
Kl. 13.00
Ude
Strøjer Arena

OKS

OKS
21. maj
Kl. 18.30
Hjemme
OKSON-Park

Glamsbjerg/Verninge Q

OKS
28. maj
Kl. 18.30
Hjemme
OKSON-Park

Langeskov IF
Juni 2024

Nr. Søby BK
6. jun
Kl. 18.00
Ude
Nr.Søby Stadion

OKS

Marstal IF
8. jun
Kl. 11.40
Ude
Kortermann-IT stadion, Marstal

OKS

Thurø BK af 1920
15. jun
Kl. 13.00
Ude
Thurø Stadion

OKS

OKS
18. jun
Kl. 18.30
Hjemme
OKSON-Park

Nr. Lyndelse / Søby F.C.

StillingKvinde Albaniserien - Forår 2024 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 OKS 3 3 0 0 9
2 F16 2 2 0 0 6
3 Fortuna Svendborg/Oure FA 3 1 0 2 3
4 DSIO 1 1 0 0 3
5 Kildemosens BK 2 1 0 1 3
6 Bolbro G & IF 2 1 0 1 3
7 MG & BK 2 0 0 2 0
8 Odense Q 2 0 0 2 0
9 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 1 0 0 1 0

StillingKvinde S1 - Forår 2024 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Dalum/Næsby (1) 1 1 0 0 3
2 Strib IF 1 1 0 0 3
3 Tårup IF 1 1 0 0 3
4 FC Odense 2 1 0 1 3
5 Stige Boldklub 2017 0 0 0 0 0
6 OKS 1 0 0 1 0
7 Kildemosens BK 1 0 0 1 0
8 SFF 2015 1 0 0 1 0

StillingKvinde S2 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 F16 2 2 0 0 6
2 OKS 2 1 0 1 3
3 Skamby BK 2 1 0 1 3
4 B1913 0 0 0 0 0
5 NØFF 0 0 0 0 0
6 Søhus Stige 0 0 0 0 0
7 Bogense G & IF 2 0 0 2 0

StillingGjensidige Kvindepokalen 2024/25 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Glamsbjerg/Verninge Q 1 1 0 0 3
2 Marstal IF 1 1 0 0 3
3 B1913 0 0 0 0 0
4 BK Vestfyn 0 0 0 0 0
5 Bogense G & IF 0 0 0 0 0
6 Bolbro G & IF 0 0 0 0 0
7 DSIO 0 0 0 0 0
8 F16 0 0 0 0 0
9 FC Odense 0 0 0 0 0
10 Fortuna Svendborg/Oure FA 0 0 0 0 0
11 Hesselager Fodbold 0 0 0 0 0
12 Kildemosens BK 0 0 0 0 0
13 MG & BK 0 0 0 0 0
14 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 0 0 0 0 0
15 NØFF 0 0 0 0 0
16 OKS 0 0 0 0 0
17 Otterup Bold- og Idrætsklub 0 0 0 0 0
18 Strib IF 0 0 0 0 0
19 Søhus Stige 0 0 0 0 0
20 Tårup IF 0 0 0 0 0
21 Langeskov IF 1 0 0 1 0
22 Thurø BK af 1920 1 0 0 1 0

StillingAlbani Pokalen Kvinder 2024 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Oure Fodbold Akademi 1 1 0 0 3
2 Stige Boldklub 2017 1 1 0 0 3
3 OKS 1 1 0 0 3
4 Odense Q 1 1 0 0 3
5 MG & BK (1) 1 1 0 0 3
6 Kildemosens BK (1) 0 0 0 0 0
7 SFF 2015 0 0 0 0 0
8 Søhus Stige 0 0 0 0 0
9 FC Odense 1 0 0 1 0
10 DSIO 1 0 0 1 0
11 BK Vestfyn 1 0 0 1 0
12 Kildemosens BK (2) 1 0 0 1 0
13 MG & BK (2) 1 0 0 1 0

StillingKvinde S3 - Forår 2024 (11:11/9:9) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Nr. Søby BK 2 2 0 0 6
2 Nr. Lyndelse / Søby F.C. 2 2 0 0 6
3 Thurø BK af 1920 2 2 0 0 6
4 Hesselager Fodbold 2 1 0 1 3
5 Langeskov IF 1 0 1 0 1
6 Marstal IF 2 0 1 1 1
7 BK Vestfyn 1 0 0 1 0
8 Glamsbjerg/Verninge Q 1 0 0 1 0
9 OKS 1 0 0 1 0
10 FC Kurant / Tåsinge 2 0 0 2 0
Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungerer, med de giver også info om hvordan du bruger vores hjememside, så vi kan forbedre den for både dig og for andre. Cookie på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden accepterer du vores brug af cookies.
Luk