Menu

U14 Drenge (2010)

Elsker du at spille fodbold og have det sjovt sammen med dine venner?

Så er du landet det rette sted.

 

I OKS spiller vi fodbold på højest mulige niveau uden at gå på kompromis med vores grundlæggende værdier om at dyrke det fede fodboldmiljø for alle. Alle, uanset niveau skal have en god oplevelse som medlem.

 

Her på siden kan du gå ind og finde træningstidspunkter for alle årgange. Du kan også finde kontaktoplysninger på de trænere, der har ansvaret for de enkelte årgange. Skriv eller ring til dem, hvis du har lyst til at prøve at træne med, så skal de nok hjælpe dig godt i gang.

 

Alle kan spille fodbold i OKS – uanset om man har spillet før, eller det er første gang nogensinde, man skal ud og prøve at sparke til en bold. Vi sætter en ære i at udfordre alle spillere uanset niveau.

 

I OKS må man altid komme og træne med et par gange, inden man beslutter sig for, om man vil meldes ind. For at kunne spille kampe og stævner, er man dog nødt til at blive meldt ind. Det kan man blive via indmeldelsesmodulet herinde på holdsiden.

 

Vi glæder os til at se dig på OKSon Park.

Holdets stab

Træner
profil
Kim Kristensen
Trinleder
profil
Kim Kristensen
Træner
profil
Jesper Bachmann
Træner
profil
Miki Ibsen
Træner
profil
Søren Belling
Assistenttræner
ingen pic
Peter Wamberg
Kampklar assistent
profil
Brian Saugstrup Jensen

Spillerliste

profil
Abdallah Waleed
profil
Adam Ismael
profil
Adam Malak
profil
Aksel Emil Steenhof
profil
Alexander Brandt Ibsen
profil
Alfred Fink Nielsen
profil
Alfred Sylvester Kay Thomsen
profil
Andreas Wamberg
profil
August Christensen
ingen img
August Koefoed Madsen
profil
Benjamin Guldbjerg
profil
Benjamin Wittenhagen
ingen img
Carl Peter Boe Bagatolli
ingen img
Carl-Emil Wahlgren
profil
Christian Henrik Banke Christensen
profil
Christian Korch Hult
profil
Christian Lindeblad
profil
Frederik Hauge Bachmann
ingen img
Frederik Lysemose Kristensen
ingen img
Hannibal Givskud
profil
Harun Spahic
profil
Jakob Ole Nielsen
profil
Konrad Tronegård Petersen
ingen img
Lasse Hvid Dalnæs
profil
Laurits Heldarskard
profil
Lucas Due Pedersen
profil
Ludwig Simmelholt Wils
ingen img
Magnus Bækkelund Hansen
ingen img
Matin Saleh
profil
Nicklas Bækkelund Hansen
profil
Noah Hviid Korsbjerg
ingen img
Noam Astor Linnrose
ingen img
Osama Moussa
profil
Peter Tybjerg Hansen
profil
Rasmus Hansen
profil
Saleh Mohamad
ingen img
Sofus Clémen Ringsholt
profil
Storm Rising Hemmer
profil
Suber Muse Ahmed
profil
Sylvester Morillo Gómez
profil
Tudor Cirstea
profil
Valdemar høgh Rasmussen
profil
Villads Jensen
ingen img
Walter Nygaard-Johansen
ingen img
Youssef Hussein

StillingU14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 OKS 9 6 1 2 19
2 Tarup/Paarup IF 9 6 1 2 19
3 Dalum IF 9 6 0 3 18
4 Boldklubben Marienlyst 9 4 3 2 15
5 Ringe BK 9 4 3 2 15
6 S.f.B. 9 4 1 4 13
7 OB 9 4 1 4 13
8 MG & BK 9 2 2 5 8
9 Tommerup BK 9 1 1 7 4
10 Rudkøbing BK 9 1 1 7 4

StillingInde - U14 drenge A (2010) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B1913 8 6 1 1 19
2 Fjordager IF 8 3 3 2 12
3 Tarup/Paarup IF (1) 8 4 0 4 12
4 O K S (2) 7 2 1 4 7
5 Dalum IF 7 1 1 5 4

StillingInde - U14 drenge A (2010) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Egebjerg Fodbold 12 10 0 2 30
2 Thurø/Stjernen 12 6 1 5 19
3 Tarup/Paarup IF (2) 12 4 1 7 13
4 O K S (1) 12 3 0 9 9

StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tarup/Paarup IF (1) 12 9 1 2 28
2 Dalum IF (2) 12 9 1 2 28
3 O K S (3) 12 8 2 2 26
4 B1913 12 5 2 5 17
5 Bogense G & IF 12 4 1 7 13
6 Nr. Aaby IK 12 2 1 9 7
7 Nyborg G & IF (1) 12 1 0 11 3

StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Ebberup IF (1) 12 7 3 2 24
2 SFF 2015 12 7 2 3 23
3 Aarslev BK (1) 12 6 2 4 20
4 Dalum IF (3) 12 6 0 6 18
5 Tommerup BK 12 4 3 5 15
6 O K S (4) 12 5 0 7 15
7 Tarup/Paarup IF (2) 12 2 0 10 6

StillingFinalestævne - U14 drenge B • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tarup/Paarup IF (1) 3 3 0 0 9
2 Ebberup IF 3 2 0 1 6
3 O K S 3 1 0 2 3
4 Tarup/Paarup IF (2) 3 0 0 3 0

StillingInde - U14 drenge B (2010) • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B1913 12 8 2 2 26
2 Aarup BK 12 8 2 2 26
3 Dalum IF (1) 12 6 3 3 21
4 Tommerup BK 12 6 2 4 20
5 Ebberup IF (2) 12 4 3 5 15
6 O K S (2) 12 2 1 9 7
7 Tarup/Paarup IF (1) 12 1 1 10 4

StillingInde - U14 drenge B (2010) • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 SSV Højfyn 12 10 1 1 31
2 Dalum IF (2) 12 8 2 2 26
3 Bogense G & IF 12 5 4 3 19
4 Nr. Aaby IK 12 4 3 5 15
5 O K S (1) 12 4 1 7 13
6 Ebberup IF (1) 12 3 0 9 9
7 Tarup/Paarup IF (2) 12 2 1 9 7

StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tarup/Paarup IF (3) 12 9 1 2 28
2 Skårup IF 12 7 2 3 23
3 Hesselager Fodbold 12 6 4 2 22
4 O K S (1) 10 6 0 4 18
5 Ebberup IF (2) 12 4 1 7 13
6 FC Faaborg (1) 10 2 0 8 6
7 FC Faaborg (2) 10 1 0 9 3

StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 O K S (2) 12 9 1 2 28
2 Dalum IF (1) 12 8 2 2 26
3 Tarup/Paarup IF (4) 12 8 0 4 24
4 Aarslev BK (2) 12 6 1 5 19
5 Krarup Espe Fodbold 12 4 0 8 12
6 Thurø/Stjernen 12 3 0 9 9
7 Nyborg G & IF (2) 12 2 0 10 6

StillingU14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AIF92 0 0 0 0 0
2 Dalum IF (2) 0 0 0 0 0
3 Esbjerg fB 0 0 0 0 0
4 FC Sønderborg 0 0 0 0 0
5 MG & BK 0 0 0 0 0
6 Næsby BK 0 0 0 0 0
7 OKS 0 0 0 0 0
8 Varde IF 0 0 0 0 0

Holdstatistik - spillereU14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Aksel Emil Steenhof 5 0 0 0 0 0
Alexander Brandt Ibsen 5 1 6 0 0 0
Alfred Sylvester Kay Thomsen 3 0 0 0 0 0
Benjamin Guldbjerg 9 0 0 1 0 0
Benjamin Wittenhagen 7 4 1 0 0 0
Carl-Emil Wahlgren 9 0 1 1 0 0
Christian Korch Hult 8 0 2 0 0 0
Frederik Hauge Bachmann 9 1 2 0 0 0
Frederik Lysemose Kristensen 2 0 1 0 0 0
Hannibal Givskud 2 1 0 0 0 0
Harun Spahic 2 1 2 0 0 0
Jakob Ole Nielsen 1 0 0 0 0 0
Julius Bøgebjerg Gregersen 2 0 0 0 0 0
Konrad Tronegård Petersen 7 0 1 0 0 0
Lasse Hvid Dalnæs 5 1 1 0 0 0
Ludwig Simmelholt Wils 7 6 4 0 0 0
Mikkel Kielberg 5 0 0 0 0 0
Nicklas Bækkelund Hansen 6 0 0 0 0 0
Rasmus Hansen 7 0 0 0 0 0
Saleh Mohamad 9 1 0 0 0 0
Storm Rising Hemmer 2 0 0 0 0 0
Suber Muse Ahmed 6 10 2 0 0 0
Tudor Cirstea 8 4 1 0 0 0

Holdstatistik - spillereFinalestævne - U14 drenge B • Pulje 1

Navn Kampe Mål Assists Gule kort Røde kort Kampens spiller
Aksel Emil Steenhof 3 0 0 0 0 0
Alfred Fink Nielsen 3 0 0 0 0 0
Christian Lindeblad 3 0 0 0 0 0
Jakob Ole Nielsen 3 0 0 0 0 0
Lasse Hvid Dalnæs 3 0 0 0 0 0
Rasmus Hansen 3 0 0 0 0 0

Holdstatistik - genereltU14 Drenge Liga 4 (2010) 11:11 - efterår 2023 • Pulje 1

Kampe 9
Mål 31
Højde Gns. 151 cm
Alder Gns. 13 år
Gule kort 2
Røde kort 0
Seneste form
V
Rudkøbing BK
3-10
OKS
V
OKS
5-1
MG & BK
U
Ringe BK
0-0
OKS
V
OKS
4-0
Tarup/Paarup IF
T
Boldklubben Marienlyst
4-2
OKS

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge A (2010) • Pulje 1

Kampe 7
Mål 9
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
U
O K S (2)
3-3
Fjordager IF
V
O K S (2)
3-2
Dalum IF
V
Tarup/Paarup IF (1)
0-3
O K S (2)
T
B1913
7-0
O K S (2)
T
Fjordager IF
3-0
O K S (2)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge A (2010) • Pulje 2

Kampe 12
Mål 14
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
T
O K S (1)
3-4
Thurø/Stjernen
T
O K S (1)
1-6
Egebjerg Fodbold
V
O K S (1)
3-0
Tarup/Paarup IF (2)
T
Thurø/Stjernen
4-1
O K S (1)
V
Egebjerg Fodbold
2-3
O K S (1)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 1

Kampe 12
Mål 40
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
U
O K S (3)
1-1
Dalum IF (2)
U
O K S (3)
0-0
Tarup/Paarup IF (1)
V
O K S (3)
3-2
Nyborg G & IF (1)
V
Nr. Aaby IK
0-1
O K S (3)
T
B1913
3-2
O K S (3)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 2

Kampe 12
Mål 19
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
T
O K S (4)
0-3
Ebberup IF (1)
T
O K S (4)
0-3
Aarslev BK (1)
T
Tarup/Paarup IF (2)
3-0
O K S (4)
T
Tommerup BK
3-0
O K S (4)
T
SFF 2015
3-0
O K S (4)

Holdstatistik - genereltFinalestævne - U14 drenge B • Pulje 1

Kampe 3
Mål 4
Højde Gns. 114 cm
Alder Gns. 13 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
T
Tarup/Paarup IF (1)
2-0
O K S
T
Ebberup IF
4-0
O K S
V
O K S
4-1
Tarup/Paarup IF (2)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge B (2010) • Pulje 3

Kampe 12
Mål 13
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
T
O K S (2)
0-3
Ebberup IF (2)
T
O K S (2)
0-1
Aarup BK
T
O K S (2)
2-3
Tommerup BK
T
B1913
4-2
O K S (2)
T
Dalum IF (1)
4-0
O K S (2)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge B (2010) • Pulje 4

Kampe 12
Mål 16
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
V
O K S (1)
4-2
Ebberup IF (1)
V
O K S (1)
4-2
Nr. Aaby IK
V
O K S (1)
3-0
Tarup/Paarup IF (2)
T
O K S (1)
1-4
SSV Højfyn
U
Bogense G & IF
2-2
O K S (1)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 3

Kampe 10
Mål 21
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
T
O K S (1)
0-3
Hesselager Fodbold
T
O K S (1)
0-3
Skårup IF
T
Ebberup IF (2)
3-0
O K S (1)
T
Tarup/Paarup IF (3)
3-0
O K S (1)
V
Skårup IF
1-4
O K S (1)

Holdstatistik - genereltInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 4

Kampe 12
Mål 38
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Seneste form
T
O K S (2)
0-5
Aarslev BK (2)
V
O K S (2)
3-0
Nyborg G & IF (2)
T
Krarup Espe Fodbold
4-2
O K S (2)
V
Thurø/Stjernen
1-2
O K S (2)
U
Dalum IF (1)
3-3
O K S (2)

Holdstatistik - genereltU14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614

Kampe 0
Mål 0
Højde Gns. 0 cm
Alder Gns. 0 år
Gule kort 0
Røde kort 0
Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungerer, med de giver også info om hvordan du bruger vores hjememside, så vi kan forbedre den for både dig og for andre. Cookie på denne hjemmeside bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden accepterer du vores brug af cookies.
Luk