U14 Drenge (2010)
Elsker du at spille fodbold og have det sjovt sammen med dine venner?
Så er du landet det rette sted.
I OKS spiller vi fodbold på højest mulige niveau uden at gå på kompromis med vores grundlæggende værdier om at dyrke det fede fodboldmiljø for alle. Alle, uanset niveau skal have en god oplevelse som medlem.
Her på siden kan du gå ind og finde træningstidspunkter for alle årgange. Du kan også finde kontaktoplysninger på de trænere, der har ansvaret for de enkelte årgange. Skriv eller ring til dem, hvis du har lyst til at prøve at træne med, så skal de nok hjælpe dig godt i gang.
Alle kan spille fodbold i OKS – uanset om man har spillet før, eller det er første gang nogensinde, man skal ud og prøve at sparke til en bold. Vi sætter en ære i at udfordre alle spillere uanset niveau.
I OKS må man altid komme og træne med et par gange, inden man beslutter sig for, om man vil meldes ind. For at kunne spille kampe og stævner, er man dog nødt til at blive meldt ind. Det kan man blive via indmeldelsesmodulet herinde på holdsiden.
Vi glæder os til at se dig på OKSon Park.
Holdets stab
Spillerliste
StillingInde - U14 drenge A (2010) • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | B1913 | 8 | 6 | 1 | 1 | 19 | |
2 | Fjordager IF | 8 | 3 | 3 | 2 | 12 | |
3 | Tarup/Paarup IF (1) | 8 | 4 | 0 | 4 | 12 | |
4 | O K S (2) | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | |
5 | Dalum IF | 7 | 1 | 1 | 5 | 4 |
StillingInde - U14 drenge A (2010) • Pulje 2
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Egebjerg Fodbold | 12 | 10 | 0 | 2 | 30 | |
2 | Thurø/Stjernen | 12 | 6 | 1 | 5 | 19 | |
3 | Tarup/Paarup IF (2) | 12 | 4 | 1 | 7 | 13 | |
4 | O K S (1) | 12 | 3 | 0 | 9 | 9 |
StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Tarup/Paarup IF (1) | 12 | 9 | 1 | 2 | 28 | |
2 | Dalum IF (2) | 12 | 9 | 1 | 2 | 28 | |
3 | O K S (3) | 12 | 8 | 2 | 2 | 26 | |
4 | B1913 | 12 | 5 | 2 | 5 | 17 | |
5 | Bogense G & IF | 12 | 4 | 1 | 7 | 13 | |
6 | Nr. Aaby IK | 12 | 2 | 1 | 9 | 7 | |
7 | Nyborg G & IF (1) | 12 | 1 | 0 | 11 | 3 |
StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 2
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Ebberup IF (1) | 12 | 7 | 3 | 2 | 24 | |
2 | SFF 2015 | 12 | 7 | 2 | 3 | 23 | |
3 | Aarslev BK (1) | 12 | 6 | 2 | 4 | 20 | |
4 | Dalum IF (3) | 12 | 6 | 0 | 6 | 18 | |
5 | Tommerup BK | 12 | 4 | 3 | 5 | 15 | |
6 | O K S (4) | 12 | 5 | 0 | 7 | 15 | |
7 | Tarup/Paarup IF (2) | 12 | 2 | 0 | 10 | 6 |
StillingFinalestævne - U14 drenge B • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Tarup/Paarup IF (1) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
2 | Ebberup IF | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
3 | O K S | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | |
4 | Tarup/Paarup IF (2) | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 |
StillingInde - U14 drenge B (2010) • Pulje 3
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | B1913 | 12 | 8 | 2 | 2 | 26 | |
2 | Aarup BK | 12 | 8 | 2 | 2 | 26 | |
3 | Dalum IF (1) | 12 | 6 | 3 | 3 | 21 | |
4 | Tommerup BK | 12 | 6 | 2 | 4 | 20 | |
5 | Ebberup IF (2) | 12 | 4 | 3 | 5 | 15 | |
6 | O K S (2) | 12 | 2 | 1 | 9 | 7 | |
7 | Tarup/Paarup IF (1) | 12 | 1 | 1 | 10 | 4 |
StillingInde - U14 drenge B (2010) • Pulje 4
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | SSV Højfyn | 12 | 10 | 1 | 1 | 31 | |
2 | Dalum IF (2) | 12 | 8 | 2 | 2 | 26 | |
3 | Bogense G & IF | 12 | 5 | 4 | 3 | 19 | |
4 | Nr. Aaby IK | 12 | 4 | 3 | 5 | 15 | |
5 | O K S (1) | 12 | 4 | 1 | 7 | 13 | |
6 | Ebberup IF (1) | 12 | 3 | 0 | 9 | 9 | |
7 | Tarup/Paarup IF (2) | 12 | 2 | 1 | 9 | 7 |
StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 3
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | Tarup/Paarup IF (3) | 12 | 9 | 1 | 2 | 28 | |
2 | Skårup IF | 12 | 7 | 2 | 3 | 23 | |
3 | Hesselager Fodbold | 12 | 6 | 4 | 2 | 22 | |
4 | O K S (1) | 10 | 6 | 0 | 4 | 18 | |
5 | Ebberup IF (2) | 12 | 4 | 1 | 7 | 13 | |
6 | FC Faaborg (1) | 10 | 2 | 0 | 8 | 6 | |
7 | FC Faaborg (2) | 10 | 1 | 0 | 9 | 3 |
StillingInde - U14 drenge B (2010) - 2. halvdel • Pulje 4
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | O K S (2) | 12 | 9 | 1 | 2 | 28 | |
2 | Dalum IF (1) | 12 | 8 | 2 | 2 | 26 | |
3 | Tarup/Paarup IF (4) | 12 | 8 | 0 | 4 | 24 | |
4 | Aarslev BK (2) | 12 | 6 | 1 | 5 | 19 | |
5 | Krarup Espe Fodbold | 12 | 4 | 0 | 8 | 12 | |
6 | Thurø/Stjernen | 12 | 3 | 0 | 9 | 9 | |
7 | Nyborg G & IF (2) | 12 | 2 | 0 | 10 | 6 |
StillingU14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | FC Sønderborg | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | |
2 | Næsby BK | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | |
3 | OKS | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | |
4 | Dalum IF (2) | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | |
5 | Esbjerg fB | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | |
6 | MG & BK | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | |
7 | Varde IF | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | |
8 | AIF92 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 |
|
StillingU14 Drenge Liga 3 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 1
Pos. | Hold | Kampe | V | U | T | Point | |
1 | B1913 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
2 | Egebjerg Fodbold | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | Kerteminde BK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | Næsby BK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | OKS | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | SfB | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Stjernen/Thurø | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Tarup/Paarup IF (2) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Tarup/Paarup IF (1) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Holdstatistik - spillereU14 Drenge Liga 2 (2010) 11:11 - Forår 2024 • Pulje 614
Navn | Kampe | Mål | Assists | Gule kort | Røde kort | Kampens spiller | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Adam Ismael | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Adam Malak | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Alfred Fink Nielsen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Andreas Wamberg | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Guldbjerg | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Benjamin Wittenhagen | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Lindeblad | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Henrik Banke Christensen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Frederik Lysemose Kristensen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Harun Spahic | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Lucas Due Pedersen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Noah Hviid Korsbjerg | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Peter Tybjerg Hansen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Saleh Mohamad | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Storm Rising Hemmer | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Valdemar høgh Rasmussen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Holdstatistik - spillereFinalestævne - U14 drenge B • Pulje 1
Navn | Kampe | Mål | Assists | Gule kort | Røde kort | Kampens spiller | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Aksel Emil Steenhof | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Alfred Fink Nielsen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Christian Lindeblad | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Jakob Ole Nielsen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Lasse Hvid Dalnæs | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
|
Rasmus Hansen | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |