Menu

Holdets stab

Træner
profil
Nicolai Nøttrup
Træner
ingen pic
Christian Juul Hansen
Træner
ingen pic
Kaspar Rosbach
Træner
ingen pic
Tobias Brink Magnussen
Holdleder
profil
Morten Christensen

KampprogramU8 drenge (2009) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2

April 2017

O K S
1. apr
Kl. 13.00
Hjemme
OB-Ådalen

OB

Dalum IF (1)
1. apr
Kl. 13.30
Ude
OB-Ådalen

O K S

S.f.B.
1. apr
Kl. 14.00
Ude
OB-Ådalen

O K S

O K S
1. apr
Kl. 15.00
Hjemme
OB-Ådalen

Marienlyst (1)

O K S
8. apr
Kl. 10.00
Hjemme
OKSON-Park

Marienlyst (1)

S.f.B.
8. apr
Kl. 11.00
Ude
OKSON-Park

O K S

Dalum IF (1)
8. apr
Kl. 11.30
Ude
OKSON-Park

O K S

O K S
8. apr
Kl. 12.00
Hjemme
OKSON-Park

OB

O K S
29. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Marienlystcentret

OB

Dalum IF (1)
29. apr
Kl. 10.30
Ude
Marienlystcentret

O K S

S.f.B.
29. apr
Kl. 11.00
Ude
Marienlystcentret

O K S

O K S
29. apr
Kl. 12.00
Hjemme
Marienlystcentret

Marienlyst (1)
Juni 2017

O K S
10. jun
Kl. 10.00
Hjemme
S.f.B. Hellegårdsvej

Marienlyst (1)

S.f.B.
10. jun
Kl. 11.00
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

O K S

Dalum IF (1)
10. jun
Kl. 11.30
Ude
S.f.B. Hellegårdsvej

O K S

O K S
10. jun
Kl. 12.00
Hjemme
S.f.B. Hellegårdsvej

OB

O K S
17. jun
Kl. 13.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

OB

Dalum IF (1)
17. jun
Kl. 13.30
Ude
Tingløkkeskolen

O K S

S.f.B.
17. jun
Kl. 14.00
Ude
Tingløkkeskolen

O K S

O K S
17. jun
Kl. 15.00
Hjemme
Tingløkkeskolen

Marienlyst (1)

KampprogramU8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 4

April 2017

OKS
2. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Marienlystcentret

PDIF

Marienlyst
2. apr
Kl. 10.45
Ude
Marienlystcentret

OKS

Ringe BK
2. apr
Kl. 11.30
Ude
Marienlystcentret

OKS

Marienlyst
9. apr
Kl. 10.00
Ude
OKSON-Park

OKS

OKS
9. apr
Kl. 10.45
Hjemme
OKSON-Park

Fraugde G & IF (1)

OKS
9. apr
Kl. 11.30
Hjemme
OKSON-Park

Højby S & G (2)

Ringe BK
30. apr
Kl. 10.00
Ude
Fraugde Stadion

OKS

OKS
30. apr
Kl. 10.45
Hjemme
Fraugde Stadion

Fraugde G & IF (1)

OKS
30. apr
Kl. 11.30
Hjemme
Fraugde Stadion

Højby S & G (2)
Juni 2017

OKS
10. jun
Kl. 10.00
Hjemme
Risingskolen

PDIF

OKS
10. jun
Kl. 10.45
Hjemme
Risingskolen

Fraugde G & IF (1)

B 1909
10. jun
Kl. 11.30
Ude
Risingskolen

OKS

OKS
18. jun
Kl. 10.00
Hjemme
B 67-Parken

PDIF

OKS
18. jun
Kl. 10.45
Hjemme
B 67-Parken

Højby S & G (2)

B 67
18. jun
Kl. 11.30
Ude
B 67-Parken

OKS

KampprogramU8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4

April 2017

SUB Ullerslev
1. apr
Kl. 10.00
Ude
OB-Ådalen

O K S

O K S
1. apr
Kl. 11.00
Hjemme
OB-Ådalen

Ryslinge BK

OB
1. apr
Kl. 11.30
Ude
OB-Ådalen

O K S

O K S
1. apr
Kl. 12.00
Hjemme
OB-Ådalen

Kirkeby IF (1)

Ryslinge BK
8. apr
Kl. 13.00
Ude
OKSON-Park

O K S

O K S
8. apr
Kl. 13.30
Hjemme
OKSON-Park

Herrested-Ørbæk BK

O K S
8. apr
Kl. 14.30
Hjemme
OKSON-Park

Fjordager IF

Aarslev BK (2)
8. apr
Kl. 15.00
Ude
OKSON-Park

O K S

O K S
29. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Kerteminde Stadion

Kerteminde BK

Kirkeby IF (1)
29. apr
Kl. 11.00
Ude
Kerteminde Stadion

O K S

O K S
29. apr
Kl. 11.30
Hjemme
Kerteminde Stadion

Fjordager IF

B 1909
29. apr
Kl. 12.00
Ude
Kerteminde Stadion

O K S
Juni 2017

Langeskov IF
10. jun
Kl. 10.30
Ude
Fjordager IF.s anlæg

O K S

O K S
10. jun
Kl. 11.00
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

Kerteminde BK

O K S
10. jun
Kl. 12.00
Hjemme
Fjordager IF.s anlæg

B 1909

Fjordager IF
10. jun
Kl. 12.30
Ude
Fjordager IF.s anlæg

O K S

Kerteminde BK
17. jun
Kl. 10.00
Ude
Herrested Stadion

O K S

Dalby IF
17. jun
Kl. 11.00
Ude
Herrested Stadion

O K S

O K S
17. jun
Kl. 12.00
Hjemme
Herrested Stadion

Herrested-Ørbæk BK

O K S
17. jun
Kl. 12.30
Hjemme
Herrested Stadion

Ryslinge BK

Seneste nyheder

  • U8 Nyt
    Status på indendørssæsonen for u8
  • U8 Nyt
    U7 drenge i nyt spillertøj og hygge med fællesspisning
  • U8 Nyt
    U7 på succesfuld langtur

Næste kampU8 drenge (2009) 5M A (øvede), forår 2017 • Pulje 2

Hjemme mod
OB
1. apr
Kl. 13.00
OB-Ådalen
U8 drenge (2009) 5M A (øvede), forår 2017 - Pulje 2

Næste kampU8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 • Pulje 4

Hjemme mod
PDIF
2. apr
Kl. 10.00
Marienlystcentret
U8 drenge (2009) 5M B (let øvede), forår 2017 - Pulje 4

Næste kampU8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 • Pulje 4

Ude mod
SUB Ullerslev
1. apr
Kl. 10.00
OB-Ådalen
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), forår 2017 - Pulje 4

Holdets aktiviteterÅrgang 2009

Marts 2017
24.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Træning Indendørs
Fengersvej 6, Odense M
29.
onsdag

16:45 - 18:00

Træning
Udendørs på OKS
Okson Park
31.
fredag

16:30 - 18:00

Træning
Træning Indendørs
Fengersvej 6, Odense M
April 2017
1.
lørdag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: OB-Ådalen
1.
lørdag

13:00 - 15:25

DBU-Stævne
Stævne: OB-Ådalen
3.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
5.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
8.
lørdag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: OKSON-Park
8.
lørdag

13:00 - 15:25

DBU-Stævne
Stævne: OKSON-Park
9.
søndag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: OKSON-Park
10.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
12.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
17.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
19.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
24.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
26.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
29.
lørdag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Marienlystcentret
29.
lørdag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: Kerteminde Stadion
30.
søndag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Fraugde Stadion
Maj 2017
1.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
3.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
8.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
10.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
17.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
24.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
31.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
Juni 2017
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
7.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
10.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Risingskolen
10.
lørdag

10:00 - 12:25

DBU-Stævne
Stævne: S.f.B. Hellegårdsvej
10.
lørdag

10:30 - 12:55

DBU-Stævne
Stævne: Fjordager IF.s anlæg
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
14.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
17.
lørdag

10:00 - 12:55

DBU-Stævne
Stævne: Herrested Stadion
17.
lørdag

13:00 - 15:25

DBU-Stævne
Stævne: Tingløkkeskolen
18.
søndag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: B 67-Parken
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
21.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park
28.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning bane 1
Okson Park

Spillerliste

ingen img
Andi Avdiaj
ingen img
Bertram Juul Hansen
ingen img
Blendi Ahmeti
ingen img
Emre Pala
ingen img
Felix Haug-Mortensson
ingen img
Frederik Alexandet Forsmark
ingen img
Hjalte Tillitz Laursen
ingen img
Johan Funder Christensen
ingen img
Johan Højgaard Chaggar
ingen img
Jonathan Bülow
ingen img
Josef Adnan
ingen img
Marcus Oliver Breith
profil
Marius Anker Nøttrup
ingen img
Marius Slej-Hasselstrøm
ingen img
Molly Alba Jacobsen
ingen img
Niels Ø Rath
ingen img
Sofus Bredgaard Hansen
ingen img
Tarik Mlinar
ingen img
Villads Dirch Jørgensen
ingen img
Villads Okkels Birk
ingen img
William Jessen Jensen