Menu

Holdets stab

Træner
profil
Christian Hyldal Christensen
Træner
ingen pic
Mark Bjørholm
Kampklar assistent
ingen pic
Anders Hansen

KampprogramU12 drenge A (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1

April 2017

Nyborg G & IF
3. apr
Kl. 18.00
Ude
Idrætscenter Nyborg

OKS

OKS
8. apr
Kl. 13.00
Hjemme
OKSON-Park

Næsby BK

MG & BK
11. apr
Kl. 18.00
Ude
MG & BK.s anlæg

OKS

OB
23. apr
Kl. 13.00
Ude
OB-Ådalen

OKS

Tåsinge f. B.
30. apr
Kl. 12.00
Ude
SEF Energi Arena

OKS
Maj 2017

OKS
7. maj
Kl. 15.00
Hjemme
OKSON-Park

S.f.B.

Tarup/Paarup IF
13. maj
Kl. 10.00
Ude
Home Tarup Park

OKS

OKS
21. maj
Kl. 09.00
Hjemme
OKSON-Park

Tommerup BK

Dalum IF
28. maj
Kl. 10.00
Ude
Dalum Stadion

OKS
Juni 2017

OKS
5. jun
Kl. 11.30
Hjemme
OKSON-Park

Fjordager IF

Kerteminde BK
11. jun
Kl. 10.00
Ude
Kerteminde Stadion

OKS

OKS
18. jun
Kl. 09.00
Hjemme
OKSON-Park

Korup IF

KampprogramU12 drenge B (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 2

April 2017

OKS
1. apr
Kl. 15.00
Hjemme
OKSON-Park

S.f.B.

BBB
8. apr
Kl. 10.00
Ude
Bellinge stadion

OKS

OKS
23. apr
Kl. 09.00
Hjemme
OKSON-Park

OB

F.B. & I.F. Fodbold
29. apr
Kl. 10.00
Ude
Faaborg Stadion

OKS
Maj 2017

OKS
7. maj
Kl. 15.00
Hjemme
OKSON-Park

SKR17

Tommerup BK
13. maj
Kl. 10.00
Ude
Tommerup Stadion

OKS

OKS
21. maj
Kl. 10.30
Hjemme
OKSON-Park

BK Sydlangeland/Rudkøbing

OKS
28. maj
Kl. 10.30
Hjemme
OKSON-Park

Tårup IF
Juni 2017

Tarup/Paarup IF
5. jun
Kl. 16.00
Ude
Home Tarup Park

OKS

OKS
11. jun
Kl. 10.00
Hjemme
OKSON-Park

MG & BK

Seneste nyheder

  • U12 Nyt
    Nederlag til U12-1....
  • U12 Nyt
    U12-1 viste sig flot frem !
  • U12 Nyt
    Så startede turneringen allerede for U12-1

Spillerliste

profil
Ban Thach Tran
profil
Edis Grcic
ingen img
Elias Asmussen
ingen img
Frederik Emil Sørensen
profil
Hjalti Daniel Hansen
ingen img
Jason Pham
ingen img
Jonas Wulff Thommessen
ingen img
Kalle Helm
ingen img
Lukas Eriksen
profil
Malthe "Mulle" Biesbjerg Andersen
ingen img
Martin Paporovic
profil
Nicki Ritz
ingen img
Omar Taiyan
profil
Oscar Dyrehauge Linde
ingen img
Rasmus Gertz
ingen img
Victor Hjorth Laursen

Holdets aktiviteterÅrgang 2005-2

Marts 2017
30.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
OKS-udendørs
OKS - kunstgræs
April 2017
1.
lørdag

15:00 - 16:45

Kamp
OKS - S.f.B.
OKS
3.
mandag

18:00 - 19:45

Kamp
Nyborg G & IF - OKS
Idrætscenter Nyborg, Storebæltsvej 15, 5800 Nyborg
4.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
6.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
8.
lørdag

10:00 - 11:45

Kamp
BBB - OKS
BBB, Brændekildevej 32, 5250 Odense SV
8.
lørdag

13:00 - 14:45

Kamp
OKS - Næsby BK
OKS
11.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
11.
tirsdag

18:00 - 19:45

Kamp
MG & BK - OKS
MG&BK, Færøvej 54, 5500 Middelfart
18.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
20.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
23.
søndag

09:00 - 10:45

Kamp
OKS - OB
OKS
23.
søndag

13:00 - 14:45

Kamp
OB - OKS
OB, Sdr. Boulevard 172, 5000 Odense C
25.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
27.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
29.
lørdag

10:00 - 11:45

Kamp
F.B. & I.F. Fodbold - OKS
Faaborg Stadion, Stadionvej 4, 5600 Faaborg
30.
søndag

12:00 - 13:45

Kamp
Tåsinge f. B. - OKS
SEF Arena, Eskærvej 63C, 5700 Svendborg
Maj 2017
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
4.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
7.
søndag

15:00 - 16:45

Kamp
OKS - S.f.B.
OKS
7.
søndag

15:00 - 16:45

Kamp
OKS - SKR17
OKS
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
11.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
13.
lørdag

10:00 - 11:45

Kamp
Tarup/Paarup IF - OKS
TPI, Pårupvej 21, 5210 Odense NV
13.
lørdag

10:00 - 11:45

Kamp
Tommerup BK - OKS
Tommerup Stadion, Tallerupvej 76, 5690 Tommerup
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
18.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
21.
søndag

09:00 - 10:45

Kamp
OKS - Tommerup BK
OKS
21.
søndag

10:30 - 12:15

Kamp
OKS - BK Sydlangeland/Rudkøbing
OKS
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
25.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
28.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
Dalum IF - OKS
Dalum IF, Dalumvej 95C, 5250 Odense SV
28.
søndag

10:30 - 12:15

Kamp
OKS - Tårup IF
OKS
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
Juni 2017
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
5.
mandag

11:30 - 13:15

Kamp
OKS - Fjordager IF
OKS
5.
mandag

16:00 - 17:45

Kamp
Tarup/Paarup IF - OKS
TPI, Pårupvej 21, 5210 Odense NV
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
11.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
Kerteminde BK - OKS
Kerteminde, Enggade 19, 5300 Kerteminde
11.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
OKS - MG & BK
OKS
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
18.
søndag

09:00 - 10:45

Kamp
OKS - Korup IF
OKS
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS

Næste kampU12 drenge A (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1

Ude mod
Nyborg G & IF
3. apr
Kl. 18.00
Idrætscenter Nyborg
U12 drenge A (2005) 8M - Forår 2017 - Pulje 1

Næste kampU12 drenge B (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 2

Hjemme mod
S.f.B.
1. apr
Kl. 15.00
OKSON-Park
U12 drenge B (2005) 8M - Forår 2017 - Pulje 2

Årgangssponsorer