Menu

Holdets stab

Træner
profil
Dani Nørgaard
Assistenttræner
ingen pic
Eldar Hadzimehmedovic
Assistenttræner
ingen pic
Niclas Rytter Helskov

KampprogramU12 drenge A (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1

April 2017

Nyborg G & IF
5 - 9
Ude
Idrætscenter Nyborg

OKS

MG & BK
2 - 3
livescore
Ude
MG & BK.s anlæg

OKS

OB
4 - 2
Ude
OB-Ådalen

OKS

OKS
26. apr
Kl. 18.30
Hjemme
OKSON-Park

Næsby BK

Tåsinge f. B.
30. apr
Kl. 10.00
Ude
SEF Energi Arena

OKS
Maj 2017

OKS
7. maj
Kl. 15.00
Hjemme
OKSON-Park

S.f.B.

Tarup/Paarup IF
14. maj
Kl. 10.00
Ude
Home Tarup Park

OKS

OKS
21. maj
Kl. 09.00
Hjemme
OKSON-Park

Tommerup BK

Dalum IF
28. maj
Kl. 10.00
Ude
Dalum Stadion

OKS
Juni 2017

OKS
5. jun
Kl. 11.30
Hjemme
OKSON-Park

Fjordager IF

Kerteminde BK
11. jun
Kl. 10.00
Ude
Kerteminde Stadion

OKS

OKS
18. jun
Kl. 09.00
Hjemme
OKSON-Park

Korup IF

KampprogramDBU Fyns Ungdomspokal 2017 - U13 drenge 8M • Pulje 1

April 2017

Hårslev/Særslev U13
0 - 9
livescore
Ude
Hårslev Stadion

O K S
Maj 2017

Tommerup BK
3. maj
Kl. 18.15
Ude
Tommerup Stadion

O K S

KampprogramGolden League - U12 Drenge (2005) - 6. runde • Platin 1

April 2017

O K S
8 - 0
livescore
Hjemme
OKSON-Park

Horsens fS

O K S
26. apr
Kl. 18.30
Hjemme
OKSON-Park

OB

Haderslev FK
30. apr
Kl. 12.00
Ude
Banerne ved Haderslev Idrætscenter

O K S

Seneste nyheder

  • U12 Nyt
    Nederlag til U12-1....
  • U12 Nyt
    U12-1 viste sig flot frem !
  • U12 Nyt
    Så startede turneringen allerede for U12-1

Spillerliste

profil
Andreas Mayn Tomaselli
profil
Buster Stage Hindborg Breitenstein
profil
Gustav Findsen
profil
Gustav Fraulo
profil
Jakob Grubbe Madsen
profil
Josef Amiri
profil
Magnus Bøgebjerg Holt
profil
Malthe Riis Ladefoged
profil
Marcus Ejlersen Linnet
ingen img
Marcus Thagesen
profil
Mathias Saabye Hebbelstrup
profil
Mikkel Søfeldt Nielsen
profil
Mohammad Tamim Aslami
profil
Oscar Cornelius Larsen
profil
Sebastian Langkjær Hansen
profil
Silas Lindqvist Levin

Holdets aktiviteterÅrgang 2005-1

April 2017
24.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
25.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
26.
onsdag

18:30 - 19:55

Kamp
O K S - OB
OKS
26.
onsdag

18:30 - 20:15

Kamp
OKS - Næsby BK
OKS
27.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
30.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
Tåsinge f. B. - OKS
30.
søndag

12:00 - 13:25

Kamp
Haderslev FK - O K S
Stadionvej 5, 6100 Haderslev
Maj 2017
1.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
2.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
3.
onsdag

18:15 - 19:25

Kamp
Tommerup BK - O K S
Tallerupvej 76, 5690 Tommerup
4.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
6.
lørdag

10:00 - 16:00

Stævne
Elite træningsstævne med overnatning
7.
søndag

15:00 - 16:45

Kamp
OKS - S.f.B.
9.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
11.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
14.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
Tarup/Paarup IF - OKS
14.
søndag

15:00 - 16:15

Træningskamp
11-mands træningskamp
Næsby
15.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
16.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
18.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
21.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Mulig kampdato - Golden League
21.
søndag

09:00 - 10:45

Kamp
OKS - Tommerup BK
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
23.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
25.
torsdag

10:00 - 12:00

Træning
Træning
OKS
28.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
Dalum IF - OKS
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
30.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
Juni 2017
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
5.
mandag

11:30 - 13:15

Kamp
OKS - Fjordager IF
6.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
7.
onsdag

18:30 - 20:00

Træningskamp
11-mands mod Sanderum U13
Holkebjergvej 45, 5250 Odense SV
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
11.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Mulig kampdato - Golden League
11.
søndag

10:00 - 11:45

Kamp
Kerteminde BK - OKS
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
13.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
18.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Mulig kampdato - Golden League
18.
søndag

09:00 - 10:45

Kamp
OKS - Korup IF
18.
søndag

09:00 - 18:00

Stævne
Sportsmaster Cup
Ringkøbingvej 66, 7400 Herning
20.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
22.
torsdag

17:30 - 20:00

Andet
Afslutning med grill ved klubhuset
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
27.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
29.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
OKS
Juli 2017
31.
mandag

07:00 - 20:00

Stævne
Inviteret til stort internationalt stævne

Næste kampU12 drenge A (2005) 8M - Forår 2017 • Pulje 1

Hjemme mod
Næsby BK
26. apr
Kl. 18.30
OKSON-Park
U12 drenge A (2005) 8M - Forår 2017 - Pulje 1

Næste kampDBU Fyns Ungdomspokal 2017 - U13 drenge 8M • Pulje 1

Ude mod
Tommerup BK
3. maj
Kl. 18.15
Tommerup Stadion
DBU Fyns Ungdomspokal 2017 - U13 drenge 8M - Pulje 1

Næste kampGolden League - U12 Drenge (2005) - 6. runde • Platin 1

Hjemme mod
OB
26. apr
Kl. 18.30
OKSON-Park
Golden League - U12 Drenge (2005) - 6. runde - Platin 1

Årgangssponsorer

Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungerer, med de giver også info om hvordan du bruger vores hjememside, så vi kan forbedre den for både dig og for andre. Cookie på denne hjemmeisde bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden accepterer du vores brug af cookies.