Menu

Holdets stab

Træner
profil
Claus Gramm Mathiesen
Træner
profil
Ole Mouritsen Dyrhøj
Kampklar assistent
profil
Martin Rasmussen

KampprogramU11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1

August 2017

Nr. Aaby IK
26. aug
Kl. 10.00
Ude
KFUM-parken

OKS

KFUM.s BK
26. aug
Kl. 10.45
Ude
KFUM-parken

OKS

OKS
26. aug
Kl. 11.30
Hjemme
KFUM-parken

MG & BK
September 2017

KFUM.s BK
2. sep
Kl. 10.00
Ude
ALPI Arena Næsby

OKS

Allesø GF
2. sep
Kl. 10.45
Ude
ALPI Arena Næsby

OKS

OKS
2. sep
Kl. 11.30
Hjemme
ALPI Arena Næsby

Næsby BK

KFUM.s BK
23. sep
Kl. 10.00
Ude
OKSON-Park

OKS

Allesø GF
23. sep
Kl. 10.45
Ude
OKSON-Park

OKS

OKS
23. sep
Kl. 11.30
Hjemme
OKSON-Park

B 1909 (1)

Nr. Aaby IK
30. sep
Kl. 10.00
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

OKS

Allesø GF
30. sep
Kl. 10.45
Ude
Allesø/Spurvelundsskolen

OKS

OKS
30. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Allesø/Spurvelundsskolen

BBB
Oktober 2017

Nr. Aaby IK
7. okt
Kl. 10.00
Ude
B.1909s anlæg

OKS

Næsby BK
7. okt
Kl. 10.45
Ude
B.1909s anlæg

OKS

OKS
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
B.1909s anlæg

B 1909 (1)

KampprogramU11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

August 2017

Vindinge BK
27. aug
Kl. 10.00
Ude
Vindinge Sportsplads

OKS

OKS
27. aug
Kl. 10.30
Hjemme
Vindinge Sportsplads

Dalum IF

OKS
27. aug
Kl. 11.30
Hjemme
Vindinge Sportsplads

Næsby BK

OKS
27. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Vindinge Sportsplads

Tarup/Paarup IF
September 2017

OKS
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
OKSON-Park

Tarup/Paarup IF

KB/KR70
3. sep
Kl. 10.30
Ude
OKSON-Park

OKS

OKS
3. sep
Kl. 11.00
Hjemme
OKSON-Park

Højby S & G

OKS
3. sep
Kl. 11.30
Hjemme
OKSON-Park

Tårup IF

Vindinge BK
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Frørup Andelskasse Arena

OKS

OKS
24. sep
Kl. 10.30
Hjemme
Frørup Andelskasse Arena

Tårup IF

OKS
24. sep
Kl. 11.30
Hjemme
Frørup Andelskasse Arena

KB/KR70

OKS
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Frørup Andelskasse Arena

OB
Oktober 2017

OKS
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Marienlystcentret

Dalum IF

KB/KR70
1. okt
Kl. 10.30
Ude
Marienlystcentret

OKS

OKS
1. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Marienlystcentret

Marienlyst

OKS
1. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Marienlystcentret

Tårup IF

OKS
8. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Kerteminde Stadion

Tarup/Paarup IF

KB/KR70
8. okt
Kl. 10.30
Ude
Kerteminde Stadion

OKS

OKS
8. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Kerteminde Stadion

Højby S & G

OKS
8. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Kerteminde Stadion

OB

Spillerliste

profil
Adel Muminovic
profil
Albert Bostan Beck
profil
Alexander Martens
profil
Arthur Rosenkilde Qvist
profil
Emil Dyrhøj
profil
Frederik Dall
profil
Halil Kaan Kocak
profil
Hjalte Gitz Christensen
profil
Jacob Rudolph
ingen img
Jonas H. Kristensen
profil
Jonas Michelsen
ingen img
Linus Kvam Seesko
ingen img
Marius Hannibal Kjær Augustesen
profil
Muhammad Amin Acar
ingen img
Tobias Venø
profil
Valdemar Bomholdt Rosenørn Nielsen
profil
Victor Moltke Markvardsen

Næste kampU11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 • Pulje 1

Ude mod
Nr. Aaby IK
26. aug
Kl. 10.00
KFUM-parken
U11 drenge (2007) 8M A (øvede) , efterår 2017 - Pulje 1

Næste kampU11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 • Pulje 3

Ude mod
Vindinge BK
27. aug
Kl. 10.00
Vindinge Sportsplads
U11 drenge (2007) 8M B (let øvede), efterår 2017 - Pulje 3

Holdets aktiviteterÅrgang 2007-2

August 2017
26.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: KFUM-parken
September 2017
2.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: ALPI Arena Næsby
23.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: OKSON-Park
30.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: Allesø/Spurvelundsskolen
Oktober 2017
7.
lørdag

10:00 - 11:55

DBU-Stævne
Stævne: B.1909s anlæg
Information om cookies. Cookies er nødvendige for at få hjemmesiden til at fungerer, med de giver også info om hvordan du bruger vores hjememside, så vi kan forbedre den for både dig og for andre. Cookie på denne hjemmeisde bruges primært til trafikmåling og optimering af sidens indhold. Hvis du klikker videre på siden accepterer du vores brug af cookies.